GÖNÜL PINARI PROJEMİZ FAALİYETE GEÇTİ

GÖNÜL PINARI PROJEMİZ FAALİYETE GEÇTİ

Belediye Başkanlığımızın Proje ve Koordinasyon Birimi tarafından hazırlanan “Gönül Pınarı” projesi kapsamında ilçemizin dört noktasına giysi kumbaraları konuldu.

İhtiyaç sahiplerinin bu giysilere ulaşabilmesi için hazırladığımız gönül pınarı mağazası Belediye Başkanımız Sayın Evren Evrim Özdemir’in katılımlarıyla faaliyete başladı.

İlçemizde halihazırda 4 adet giysi kumbarası aktif şekilde faaliyete geçerken yaşanılan yoğunluk ve ilgiden dolayı ilerleyen günlerde 4 adet daha giysi kumbarası ilçemizin farklı noktalarına yerleştirilecek. Belediye ekiplerimiz tarafından günlük takibi yapılan bu kumbarada yer alan giysiler Gönül Pınarı Mağazımızda hazır hale getirilerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

Projenin “yaşayan proje” olması için takipçisi olacağını ifade eden Belediye Başkanımız Sayın Evren Evrim Özdemir, Pazartesi gününden itibaren giysileri isteyen vatandaşlarımızın gelip mağazadan alabileceğini, gelemeyenlerin de bizzat evlerine kadar bu malzemelerin Belediye ekiplerimizce götürüleceğini söyledi.

Başkanımız proje ile alakalı basın mensuplarına verdiği açıklamada, “Gönül Pınarı projemizle insanlarımızın evinde kullanmamış oldukları giysi, çanta, çocuk kıyafetleri, okul kıyafetlerini giysi kumbaralarında toplamak ve bunları ihtiyaç sahibi olan kişilere iletmeyi amaçlıyoruz. Giysi kumbaralarında toplanan bütün malzemelerimizi Gönül Pınarı adı altında açmış olduğumuz Belediyemize ait olan mağazamızda dizimlerini yaptık. Allah nasip ederse önümüzdeki hafta pazartesiden itibaren ihtiyaç sahiplerimize ulaştırmak üzere hepsi şu anda hazır. Bu zamana kadar tam 2 bine yakın malzeme geldi. İsteyen ihtiyaç sahibi kişilerimiz Belediyemizin Gönül Pınarı mağzasına uğrayıp kendileri alabilir, gelemeyenleri de Belediyemiz ekipleri tarafından ihtiyaçları belirlenerek kendilerine kadar götürülecek” dedi.

Hazırlık sürecinde vatandaşların büyük teveccüh gösterdiği projede kumbaraların yetersiz kaldığını belirlediklerini ve bir 4 kumbara daha almak için görüştüklerini ifade eden Başkanımız, “Bu zamana kadar Torul merkeze 4 adet kumbara kurduk. Halkımızın bu projeye yönelik duyarlılığı oldukça fazla. Kumbaralarımızı Trabzon Ortahisar Belediyesinden aldık. Tekrar onlarla irtibata geçtik. 4 tane daha kumbara alıp diğer mahallelerde kumbaralarımızı kuracağız. Yaklaşık 20 gündür devam ediyor hazırlıklarımız. Bundan sonra inşallah giysi kumbaralarında biriken bütün malzemeyi ihtiyaç sahiplerine ileteceğiz” diye konuştu.

Bu tür sosyal projelerin devamlılık gerektiren projeler olduğunun altını çizen Başkan Özdemir, “Yaptım bitti havasında olmamalı. O yüzden de hem Belediye olarak hem de halkımızın duyarlılığıyla beraber bu projenin çok uzun yıllara yayılmasını temenni ediyoruz. Belediyelerimiz bazen çok güzel sosyal projeler yapıyor, yapmıyor değil ama böyle bir reklam boyutunda kalıyor. Ondan sonra da bitiyor. Biz Torul Belediyesi olarak ölü projeler değil, yaşayan projeleri yapmak istiyoruz. Bunun da takipçisi olacağız” ifadelerine yer verdi.

Kumbaraların yoğun ilgi nedeniyle 2-3 günde dolduğunu dile getiren Başkan Özdemir, “Daha üzerinde etiketi olan kıyafetler var. Yeni kıyafetler ve bu daha çok çocuk kıyafetleri. Torul’a bağlı 37 köy 8 mahalle var. Süreklilik arz edeceğini düşünüyorum. Bu sadece Torul merkezle alakalı bir durum değil. İhtiyaç sahiplerimizi köy mahalle hiç ayırt etmeyeceğiz. Biz zaten bizde ekiplerimizin oluşturmuş olduğu bir liste var ihtiyaç sahibi listesi. Biz onlara ulaşmayı temenni ediyoruz. Hepsini de Allah nasip ederse bu gerekli olan malzemeleri ulaştıracağız” dedi.

Paylaş: