BAŞKANIMIZIN EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

BAŞKANIMIZIN EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI MESAJI

Belediye Başkanımız Sayın Evren Evrim ÖZDEMİR, yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.


Yayımladığı mesajda hoşgörünün, sevgi, saygının, birlikte yaşamanın temelini inşa edecek olan eğitimin çok boyutlu bir süreç olduğunu ifade eden Başkanımız, "Geçmişe ve bugüne bakıldığında yaşadığımız her problemin, ülkemizin içine düştüğü her dar boğazın kaynağında eğitim noksanlığı olduğunu görmekteyiz. Eğitim, kurucumuz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği üzere 'Bir milleti özgür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır ya da esaret ve sefalete terk eder'. Gelecek bin yıllarda da Türk Milletinin varlığını arzuluyorsak, huzuru, refahı temin edilmiş bir memlekette yaşamak istiyorsak eğitimle ilgili problemleri çözmek ve gençlerimiz için fırsat eşitliği sağlamak mecburiyetindeyiz" dedi.


“Milli bilinci açık, ahlak ve fazilet sahibi nesiller yetiştireceğiz"
Mesajını sürdüren Başkan Özdemir, "Daha çok öğrenen, daha fazla araştıran, merak eden nesiller yetiştireceğiz. Ancak hepsinden de önemlisi milli hassasiyeti yüksek, milli şuuru uyanık, milli bilinci açık, ahlak ve fazilet sahibi nesiller yetiştireceğiz. Buradaki en büyük görev de Cumhuriyetimizin kıymetli öğretmenlerine düşüyor. Bu duygu ve düşüncelerle yeni eğitim öğretim yılının Torul’umuz ve ülkemiz için hayırlı olmasını temenni ederken bu vesile ile Şehit Necmettin Yılmaz Öğretmeni bir kez daha saygıyla, şükranla yad ediyorum" şeklinde konuştu.

Paylaş: