HER DOĞAN YENİ BİR FİDAN PROJEMİZ BAŞLADI

HER DOĞAN YENİ BİR FİDAN PROJEMİZ BAŞLADI

Belediye Başkanlığımız, geçtiğimiz günlerde başlattığı proje ile bir ilke daha imza attı. Belediye Başkanlığı, ilçede yeni doğan bebeklerin ailelerini evde ziyaret ederek kendilerine “Hoş geldin Bebek” hediyelerini takdim edip, “Her doğan yeni bir fidan” sloganı ile doğan bebekler adına fidan dikimi gerçekleştiriyor.

Uygulamaya geçtiğimiz günlerde konulan ve ilk ziyaretini 07.07.2019 tarihinde doğan Güler çiftinin bebeği Ali GÜLER’in evine gerçekleştiren Belediye Başkanımız Sayın Evren Evrim ÖZDEMİR ve eşi Nazan ÖZDEMİR, Güler ailesinin mutluluğuna ortak olarak, kendilerine günün anısı adına hazırlanan “Hoş geldin Bebek” hediye paketini takdim etti. Öte yandan Belediye Başkanlığı Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanları da 16.07.2019 tarihinde dünyaya gelen Sönmez çiftinin bebeği Uras SÖNMEZ’i ve ailesini evinde ziyaret ederek hediye takdiminde bulundu.

Belediyemiz ayrıca "Her doğan yeni bir fidan" sloganıyla yeni doğan bebeklerin adının verildiği fidanları Torul Kalesi’nde dikmeye başladı.

Belediye Başkanımız Sayın Evren Evrim ÖZDEMİR, yaptığı açıklamada “Belediye olarak vatandaşlarımızın sevinçleri ve hüzünlerinde her zaman yanlarında olmaya gayret göstereceğiz. Daha önce ilçemizde uygulanmayan bir sosyal faaliyeti aktif hale getirdik. İlk ziyaretimizi de Güler çiftimizin evlerine gerçekleştirdik. Yeni doğan bebeğimize hediyemizi takdim ederek ailemizin sevincine ortak olduk. Büyük bir teveccüh ile girdiğimiz gönüllerde kalıcı olmak istiyoruz, vatandaşlarımızın hem zor günlerinde hem de mutlu günlerinde yanlarında olduğumuzu hissettirmek adına başlattığımız bu projemiz sadece hediye ile değil aynı zaman fidan dikimi ile de anlamlı hale gelecek. İlk fidanlarımızı da Torul Kalesi’nde diktik. Yavrularımızın isimleri inşallah bu ağaçlar ile birlikte büyüyecek.” ifadelerine yer verdi.

Paylaş: