SERA PROJEMİZ HAYATA GEÇİYOR

SERA PROJEMİZ HAYATA GEÇİYOR

Belediyemiz ile İller Bankası arasında gerçekleşen proje kapsamında ilçeye yapılması planlanan projelerden bir tanesi durumundaki 37 adet sera projesi Belediye Başkanlığımız gerekli çalışma ve düzenlemelerinin ardından ilgili kurulun onayından geçti.

Toplamda 37 adet seranın yer alacağı projede her bir sera yaklaşık 240 metrekarelik alandan oluşacak. 9 bin metrekare alan üzerine kurulacak olan seranın toplam maliyeti 1 Milyon TL olacak. Projenin hayata geçirilmesiyle birlikte ilçeye üretim ve istihdam anlamında önemli bir katkı sunması beklenirken yıllık gelirin ortalama 1 Milyon 184 bin TL olması planlanıyor.

Belediye Başkanımız Sayın Evren Evrim ÖZDEMİR konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “İller Bankası ve Belediye Başkanlığımız ortaklığında, seçim döneminde de vatandaşlarımıza söz verdiğimiz gibi sera projemizi hayata geçirme noktasında gerekli düzenleme ve alt yapı çalışmalarımızın neticesinde bu projemizi onaylattık. Geçtiğimiz aylarda Ankara ziyaretlerimizde Milletvekilimiz Hacı Osman AKGÜL ve ilimiz eski Milletvekili hemşehrimiz Prof. Dr. Kemalettin Aydın hocamız ile de bu projemiz ile alakalı istişarelerde bulunduk. Kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum, bu projenin hayata geçirilmesi noktasında önemli adımları oldu. İnşallah yakın zamanda sera bölgemizin alanında gerekli çalışmalar neticesinde atacağımız somut adımlarla birlikte ilçemize bu projemizi kazandıracağız. Çalışmalarımız ve söz verdiğimiz projeler ile alakalı planlanan koordinasyonlarımız ve temaslarımız devam etmekte. Gece gündüz demeden ilçemiz için çalışmalarımıza ekibimiz ile birlikte devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

Paylaş: